Piotr Waryas

W 1996 roku wyjechałem do Neapolu. Tam pracowałem w najlepszych neapolitańskich restauracjach, zafascynowany prostotą tamtejszej kuchni i łatwością łączenia jej z winem. Po czterech latach doświadczeń z kuchnią śródziemnomorską i z wielką miłością do win włoskich, postanowiłem wrócić do Polski i spróbować swoich sił we wrocławskiej gastronomii.

To w Polsce zdecydowałem się profesjonalnie zająć winem przechodząc wiele szkoleń jako członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Zakładając wspólnie z pierwszymi wrocławskimi Sommelierami - Incjatywę Wrocławscy Sommelierzy.

Jestem także dwukrotnym laureatem Sommelierskiego Grand Prix Wrocławia 2014 i 2015 roku. Wielokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Polski Sommelierów. Posiadam Dyplom Certyfikowanego Sommeliera.

W 2018 roku postanowiłem przejść na „drugą stronę” podejmując pracę w Wine Bureau. Pozwoliło mi to dalej kontynuować pasję jaką jest wino, mieć czynny kontakt z gastronomią i ludźmi.

Prywatnie szczęśliwy ojciec i mąż, kocham odkrywać nowe smaki w kuchni co do wina jestem bardziej konserwatywny, liczy się tylko Europa 😊

Sommelier & Key Account Manager
piotr.waryas@winebureau.pl
+48 512 951 416